logo

18 Nisan 2016

Baymak bu sezon yeni modeli Elegant Plus ile iddialı

Klima satışlarında bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre %37 oranında artış sağlayan Baymak, yılın 12 ayında müşterilerine sunduğu yüksek kalite ve optimum fiyatlar ile pazar payını her geçen gün arttırıyor. Yeni sezonda Elegant Plus’ı satışa sunan Baymak, klima pazarında hedefini büyüttü.

Klima pazarındaki gücünü geçtiğimiz iki yılda katlayarak arttıran Baymak, sezona yeni ürünü Elegant Plus ile hazırlanıyor. Geçen yıl klima pazarı yaklaşık %5 büyürken satış adetlerini %50’nin üzerinde artıran Baymak, bu yılın ilk çeyreğinde de klima satışlarında %37 artışla klima satışlarındaki büyümesini devam ettirdi.

2016 yılı hedeflerini büyüten Baymak, bu başarısını yeni ürünü Elegant Plus ile gerçekleştirecek. Baymak, ekonomik, estetik, sessiz ve 0,5°C’ye kadar hassas sıcaklık kontrolü sağlayan yeni klima modeli Elegant Plus ile bu yaz da evlerin tercihi olacak.

Baymak Elegant Plus

Elegant Plus soğutmada A++, ısıtmada A+ enerji verimlilik değerlerine ek olarak ECO Mod özelliğiyle klimaların korkutan faturalarına da çözüm getiriyor. Yeni modelin sahip olduğu ECO Mod kullanıcılara soğutmada ekonomik bir kullanım sunarak, cihazın en düşük enerji tüketiminde çalışmasını sağlıyor. ECO Mod çalıştırıldığında cihaz iç üniteden aldığı sıcaklık bilgilerine göre değil, dış ortam sıcaklığına göre değişen yazılım parametrelerine göre çalışıyor.

Elegant Plus’ta kullanılan kompresör, fan, izolasyon malzemeleri ve benzeri ekipmanların sessiz çalışma prensibine göre tasarlanmış olmasının yanı sıra Silence Mod özelliği en düşük ses seviyesini sağlıyor. Gizli LED ekran sayesinde cihaz kapalı iken Elegant Plus kullanım alanında estetiği ile ön plana çıkıyor. İhtiyaca yönelik her detayın düşünüldüğü Baymak Elegant Plus’da hassas sıcaklık kontrolü 0,5°C’lik artış ve azalışların yapılabilmesine de olanak sağlıyor. Yatay ve dikey hava kanatçıklarının, kumanda üzerinden 4 yöne hareket edebilmesini sağlayan Elegant Plus, mekanın iklimlendirmesini homojen şekilde gerçekleştirerek daha konforlu bir ortam sağlıyor.

Son kullanıcıya sağlanan bu özelliklerin yanında kurulumu da düşünen Baymak, yeni seri klimalarında Çift Taraflı Drenaj Bağlantısı özelliğini sunarak servislerin ilk kurulumunda daha esnek davranabilmesini sağlıyor. Bu sayede cihazın drenaj hattı kurulum alanının uygunluğuna göre istenilen yönden çekilebiliyor.

Baymak Elegant Plus

Baymak Elegant Plus Klima, 5 yıl garantinin yanı sıra montaj ve satış sonrası hizmetleriyle de sizi yormuyor.

Tüketicilere klima satın alırken, sezonsal enerji verimlilik oranlarını gösteren SCOP ve SEER değerlerine, enerji tüketim değerlerine ve cihazın garanti sürelerine göre seçim yapmalarını öneren Baymak Genel Müdürü Ender Çolak şunları söyledi:

“Sezonsal Enerji Verimlilik değerleri yüksek olan cihazları tercih eden tüketiciler hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine enerji tasarrufu anlamında katkı sağlıyor. 2014’ten bu yana Türkiye’de uygulanmaya başlayan enerji regülasyonu, “on/off” olarak adlandırılan eski teknolojiye sahip klimaların Türkiye’de üretimini ve ithalatını yasakladı. Stoklarda kalan son cihazların da geride bırakılan 2 yıllık süreçte büyük oranda tüketildiğini öngörüyoruz.

Biz Baymak olarak regülasyon sonrasında, düzenlemelere uygun ERP inverter klimamız Elegant’ı tüketicilere sunduk ve %100 ERP inverter cihazlar sattık. Satış adetlerimizi geçen yıl pazar %5 büyürken %50’nin üzerinde arttırdık. 2015’in ilk çeyreği ile karşılaştırdığımızda klimada bu yılın ilk çeyreğinde ise %37 büyüme yaşadık. Bu yıl da yenilenen klima serimiz Elegant Plus ile çok daha iddialıyız.”

Ender Çolak, klimada marka seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterleri ve bakım kurallarını da şöyle sıraladı;

  • Klima yeni nesil ERP regülasyonuna uygun inverter cihazlardan seçilmeli ve bu seçim yapılırken cihazların enerji sınıflarına dikkat edilmeli.
  • Satıcı firmanın servis ağının genişliği ve sunduğu hizmetin kalitesi ile birlikte firmanın sunduğu garanti süresi de seçim yaparken mutlaka ön plana alınmalı.
  • Klimaların mutlaka uluslararası standartlara uygunluk belgeleri olmalı, bayilik ağı iyi işleyen kurumsal firmalar tercih edilmelidir.
  • Klima iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan bir cihazdır. Dolayısıyla ısı transfer yüzeyinde meydana gelen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe neden olur. Bu nedenle klima cihazlarında yılda en az 1 kez bakım yapılması son derece önemlidir. Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşer, enerji sarfiyatı artar. Klima filtrelerinin temizlenip yeniden takılması ise tüketiciler tarafından da rahatlıkla yapılabilir.

Etiketler: »
Share
3453 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.