logo

07 Nisan 2016

Danfoss, Bursa Belediyesi teknik ekibine eğitim verdi

Isıtma teknolojilerinde profesyonel çözümler sunan Danfoss DEVI, Bursa Belediyesi mühendis ve teknik ekibine ekibine kar-buz birikimini önleme çözümlerini aktardı.

danfoss_ bursa

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri alanında dünya lideri Danfoss’un ısıtma kablosu çözümlerinde faaliyet gösteren kolu DEVI, Bursa Belediyesi teknik ekibine kar buz birikimini engelleme yöntemleri konusunda bir eğitim verdi. Eğitimde DEVI çözümleri ile yaya ve araç alt-üst geçitleri, rampalar, bina giriş çıkışları ve çatılarda kar ve buzlanmayı önleme yöntemlerini aktardı.

 

Danfoss Isıtma Çözümleri ve DEVI eğtiminde şu bilgiler verildi: “Isıtma Kabloları, değişik amaçlarla kullanmak üzere, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren özel kablolar olan ısıtma kabloları, iç mekan uygulamalarında “Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemleri”, Dış Mekan Güvenlik Uygulamaları “Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri ve boru hatlarında “Boru Isıtması Sistemleri”nde kullanılıyor. Isıtma kabloları, 220V veya 380V şehir şebeke gerilimi ile çalışıyor; bu nedenle uygulama için ilave elektrik alt yapısına ve donanıma gereksinim duyulmuyor. Sistemde, ısı enerjisine dönüştürülen elektrik enerjisinin, amaca uygun ve ekonomik kullanımını sağlamak için gerekli kontrol, termostat ve sensörler ile sağlanırken ayrıca kablosuz merkezi kontrol sistemleri de bulunuyor.”

 

Çok uzun bir kullanım ömrüne sahip olan DEVI Isıtma Kablolarının kullanımı uygulama yapılan binanın ömrü kadar olduğunu söyleyen Danfoss Isıtma Çözümleri DEVİ Satış Mühendisi Samet Özdeniz, DEVI sistmelerinin kurulum sonrasına bakıma ihtiyaç duymadığını ve yirmi yıl garantili olduğu da Bursa Belediyesi mühendis ve teknik ekibine aktardı.

Etiketler: » » »
Share
3517 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.