logo

05 Eylül 2016

Danfoss, soğutma ve motor kontrol sistemleri eğitimleri düzenledi

Danfoss, Ağustos ayını sektöre yönelik eğitimlerle yoğun ve verimli geçiriyor. Soğutma sistemleri alanında eğitim düzenleyen Danfoss, motor kontrol sistemleri alanında da iki eğitimle sektöre bilgi ve deneyimlerini aktardı.

1471592097_gorsel_1

Danfoss’tan Ankara’da soğutma sistemleri eğitimi

Danfoss, Diktaş Üretim Tesisleri Termostatik ve Elektronik Genleşme Valfinin temel çalışma prensipleri ve valf çeşitlerine yönelik eğitim düzenledi. Eğitimde montaj ve çalıştırmada dikkat edilecek noktalar ile çalışma esnasında çıkacak temel problemlere karşılık alınacak aksiyon ve tedbirler örneklerle anlatıldı. Genleşme valflerinden sonra Danfoss Selenoid valfleri ele alındı. Ürünlerdeki yeni özellikler ile birlikte kurulum ipuçları verildi.

Adana eğitiminin son bölümünde ERC21x serisi evaporatör kontrol temel özellikleri tanıtıldı. Katılımcıların uygulama esnasında karşılaştığı zorluklar ve bunlara karşı çözüm önerileri sunuldu. Son olarak ise örnek cihaz üzerinde birebir uygulama yapılarak pratik eğitim verildi.

1471592091_gorsel_2

Danfoss, Motor Kontrol Sistemlerini anlattı

Danfoss, Adana SASA Polyester Fabrikası ve Adana Çimento teknik ekibinin katılımıyla Danfoss FC 102 ve FC 302’nin uygulama alanları konusunda eğitimler düzenledi. Eğitimlerde katılımcılara hız kontrol cihaz yapısı, özellikleri ve kullanım alanları ile birlikte uygulamaya göre seçim hakkında bilgi verildi. Danfoss yetkilileri eğitimlerde parametre ayarlarının kritik noktalara değindi.

Danfoss, ısıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri eğitimlerine çeşitli illerde devam edecek.

Share
1629 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.