logo

18 Nisan 2016

İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü 20 Nisan’da!

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği İSKİD’in Basın Yayın Komisyonu ve Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından organize edilen “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü”, Ankara ve çevre illerdeki 10 üniversitenin makine mühendisliği bölümü öğrencilerine yönelik olarak 20 Nisan Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek. Etkinliğin moderatörlüğünü; radyo ve TV programcısı, sunucusu, unutulmaz taklitleriyle mizahımızın önemli temsilcilerinden olan Yavuz Seçkin üstleniyor.

“Türkiye İklimlendirme Sektörünün Yükselen Yıldızlarını Arıyor “

İSKİD, Türkiye iklimlendirme endüstrisinin geleceğine yön verecek nitelikli iş gücünü ve bu gücün sürdürülebilirliğini sağlamak, geleceğin makine mühendislerine iklimlendirme sektörünü “parlak bir kariyer fırsatı” olarak tanıtmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenliyor.

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Cem SAVCI, bugüne kadar sektörde makine mühendisliği öğrencilerine yönelik en geniş kapsamlı etkinliğin önemi konusunda özetle şunları söylüyor: “Türkiye iklimlendirme sektörünün küresel liderler arasında olması, insan sağlığı ve gıda, ilaç gibi ürünlerin kalitesi için hayati öneme sahip iklimlendirme teknolojilerinin Türk mühendisliğinin gücü ile sürdürülebilir gelişimi, her şeyden önce nitelikli iş gücüne bağlıdır. Geleceği için mühendislik gibi kritik bir mesleği seçen genç beyinlerin, Türkiye iklimlendirme sektörünü yakından tanıyarak, kariyer hedefleri için hangi fırsatları sunduğunu bilmeleri, endüstrimiz açısından önemli kazanım sağlayacaktır. Mekanik proje tasarımından uygulamaya, ürün-teknoloji tasarımından üretime, cihaz ve sistemlerin pazarla buluşturulmasına ve sorunsuz işletilmesine kadar pek çok faaliyet sınıfını barındıran iklimlendirme sektörü için bu etkinlik, aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliği açısından da önemli bir örnek olacaktır”.

Bu amaçla üniversitelerin Makine Mühendisliği fakülte ve bölümlerinin son sınıflarında okuyan mühendis adaylarını büyük bir organizasyonla sektörle buluşturuyor. GAZİ Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Selçuk Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği bölümlerinden yaklaşık 600 öğrencinin katılacağı “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” adını taşıyan etkinliğin birinci bölümünde; Yavuz Seçkin’in “Hoşgeldiniz” sunumunun ardından mekanik tasarım, mekanik uygulama, endüstri, ticaret, akademik faaliyetler gibi önemli disiplinlerin temsilcileri yapacakları sunumlarla Türkiye İklimlendirme Sektörünün barındırdığı kariyer fırsatlarını yansıtacak. Birinci bölümün ardından verilecek arada, fuaye alanında bilgi masaları bulunan etkinlik sponsoru firmalar ile tanışacak mühendis adayları, staj ve kariyer fırsatları konusunda bilgi alabilecek.

İkinci bölümde ise genç mühendis adayları, #iskidankarada etiketi ile Twitter üzerinden konuşmacılara sorularını yöneltebilecek ve Yavuz Seçkin’in eğlenceli moderatörlüğü eşleğinde gelen sorular yanıtlanacak.

Programın sonunda soruları ile katılım gösteren on öğrenciye, Yavuz Seçkin, imzaladığı “%100 Adam” kitabını hediye edecek.

PROGRAM

11.00 Kayıt / İkramlar / Sergi Alanı Ziyaretleri
13.00 Yavuz Seçkin’in “Hoşgeldiniz” Sunumu
13.15 Açılış Konuşması ve Program Özetinin Sunumu – Ezgi TEMOÇİN / İSKİD BYK Başkanı
13.30 Türkiye’de İklimlendirme Sektörü ve Dünyadaki Yeri – Cem SAVCI / İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı
13.45 İklimlendirme Endüstrisine Genel Bakış ve Üniversitelerle İşbirlikleri – Vural EROĞLU / ISKAV Başkanı
14.00 Mekanik Tesisat Proje Uygulamaları – Ersin GÖKBUDAK / Demta Mühendislik
14.15 Mekanik Tesisat Tasarımcılığına Modern Bakış – Evren DEMİRCİ / DEKO Proje
14.30 “Mühendislikte İnovasyon ve Girişimcilik” Doç.Dr.Özden AĞRA / İSKİD Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu
14.45 ARA – Çay&Kahve İkramı ve Stant Ziyaretleri
15.15 Yavuz Seçkin Yönetiminde TweetWall Üzerinden Sorular ve Yanıtları
17.00 Kapanış

Tarih: 20.Nisan 2016
Yer: Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu
Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü, Emniyet, Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Sk., 06560 Yenimahalle/Ankara

Etiketler:
Share
3365 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.