logo

“İletişimimizin ana ekseninde yenilikçilik var”

The ONE Awards’ın İklimlendirme Kategorisi’nde ilk sırada yer alıyor Alarko Carrier… Markanın Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, uzun süredir uyguladıkları algı ve itibar stratejisine değinerek; “Süreç içinde gelişmekte olan yeni mecraları dikkatle takip ediyoruz ve her yıl profesyonel olarak yaptırdığımız pazar araştırmalarıyla konumumuzun değerlendirmesini yapıyoruz” diyor.

Sizce 2015 yılında uyguladığınız hangi stratejiler size bu ödülü getirdi?

Hüdai Öztürk

Hüdai Öztürk

Oldukça uzun bir süreden bu yana, gerek reklam stratejilerimizi gerekse de PR yaklaşımımızı doğrudan satın alma dürtüsü yaratma yerine, ürün/marka algısı oluşturma amacına dönük olarak yürütüyoruz. Bu kapsamda yapmakta olduğumuz iletişim çalışmaları ürün faydası üzerine kurgulanırken şirketimizin kurumsal ve yenilikçi duruşu iletişimimizin ana eksenini oluşturuyor. 1992 yılından bu yana kesintisiz olarak devam eden iletişim faaliyetlerimiz, süreç içersinde gelişmekte olan yeni mecraları dikkatle takip ederek ve her yıl profesyonel olarak yaptırdığımız pazar araştırmalarıyla konumumuzun değerlendirilmesiyle devam ediyor.

2015 yılını pazarın geneli için değerlendirdiğinizde ortaya nasıl bir tablo çıkıyor?

Sektörümüz genel olarak 2015 yılında iç pazarda daralan bir seyir izledi. Bunun temel sebebi bu yılın Türkiye için seçim yılı olması ve beklentilerin ertelenme eğilimine girmesi… Bölgemizde ortaya çıkan uluslararası gelişmelerin de bundan payı büyük.

2015 yılında hangi kampanyalarda hangi ajanslarla çalıştınız?

2015 yılı içersinde reklam faaliyetlerimiz, televizyon, radyo, sinema ve dijital olmak üzere dört ana hat üzerinde yürütüldü. Dijital reklam çalışmalarımızın planlamasını ve satın almasını Anormal Medya İşleri ile gerçekleştirdik. Yaratıcı çalışmalar, satınalma ve planlama çalışmalarını ise M.A.R.K.A. Ajans’la yürüttük. PR faaliyetlerimizi ve dijital platformlardaki iletişim çalışmalarımızla sosyal medya hesaplarımızın takibi ve yönetilmesi gibi çalışmaları ise a&b İletişim’le yürüttük. Hem reklam hem de PR iletişiminin tek bir noktadan ve ortak bir yaklaşım çerçevesinde planlanarak yürütülmesi, kamuoyu üzerinde yarattığı tekil mesajın algılanmasına oldukça büyük katkı sağlıyor. Bu anlamda reklam hattı üzerinden ilettiğimiz mesajların PR faaliyetlerimiz sırasında gerek klasik mecralarda gerekse yeni mecralarda ortak bir dil ve yaklaşımla paylaşılıyor olması oldukça önemli.

Hüdai Öztürk

SÜREKLİLİK KONUMUMUZU SAĞLAMLAŞTIRIYOR

Hüdai Öztürk
Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü

“Gerek planlı reklam faaliyetlerinin devamlılığı gerekse geleneksel PR ve diğer dijital iletişim alanlarında yürüttüğümüz sürekli iletişim marka bilinirliğindeki konumumuzu ve bu konumumuzu korumamızı sağlayan önemli bir etken.”

Etiketler: »
Share
3464 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.