logo

05 Eylül 2016

Rio’da İsveç Olimpiyat Takımına Yüksek İç Hava Kalitesi

Olimpiyat Takımının performansını maksimuma çıkarmak için gerekli olan temiz hava çözümü, Camfil ile İsveç Olimpiyat Komitesi (SOC) arasında on yılı aşkın süredir görüşülüyordu. Kötü hava kalitesinin insan sağlığına olan etkisi haricinde, Olimpiyatlarda sporcuların performansını da olumsuz etkilediği için, hava kirliliği uzun süredir tartışılan bir konu olmuştur. Olimpiyat oyunlarında, açık alanlardaki kötü hava kalitesi birincil endişedir, aynı zamanda bu “Görünmez” problem, çıplak gözle de görünebilecek duruma gelmiştir.

M9InIeV8

İsveç Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Lindeberg: “Açık hava kirliliği hakkında bir şey yapamayız, fakat Rio’daki 2016 Yaz Olimpiyatlarında, İsveçli sporcuların çoğunlukla vakit geçireceği kapalı alanların iç hava kalitesini geliştirebiliriz. Vücut fonksiyonları, kirli ve yüksek partiküllü ortamlar yerine, temiz hava bulunan ortamlarda daha iyi çalışmaktadır. Eğer temiz hava sporcularımızı daha iyi tedavi ediyorsa, onların daha iyi performans göstermesini de sağlayacaktır.” diye açıklama yapmıştır.

unnamedCamfil’in yüksek verimli hava temizleyicileri; depolardan, ofislere, tüp bebek merkezlerinden, hava alanlarına kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanılan Camfil HEPA filtresiyle, iç ortamdaki kirleticileri filtre ederken, moleküler filtresiyle ortamdaki kokuları da gidermektedir. Ayrıca, ortam tozlarını filtrelemesiyle, kullanıcılar için daha az enerji maliyeti ile daha az temizlik maliyeti yaratır; Avrupa Alerji Vakfı tarafından onaylı ürün olması da astım veya alerjisi olan çalışanların daha rahat nefes almasını ve daha verimli çalışma performansı göstermesini sağlar.

City M:

Ofis, okul, hastane, ev gibi daha ufak alanlarda kullanılan “Ofis Tipi” hava temizleyici olan City M, bünyesindeki 2 adet H13 HEPA filtre ve 2 adet moleküler filtre ile 80 m2’lik alanlarda iç hava kalitesini iyileştirip, koku gidermektedir. 15 kg ağırlığı ve taşınabilir olması, çeşitli alanlarda kullanmanızı sağlar. Avrupa Alerji Vakfı tarafından onaylıdır. Kullanım için sadece prize fişini takmanız yeterlidir.

CC800:

120 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen sanayi tipi CC800 modeli, standart olarak E11 EPA filtresiyle tedarik edilirken, isteğe göre ön filtre, moleküler filtre veya H13 HEPA filtre eklenebilmektedir. Yine tercihe göre CC800’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilmektedir.

CC2000:

300 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen, sanayi tipi hava temizleme ünitesi olan CC2000 modeli, standart olarak 2’şer adet G4-E11 veya 2’şer adet F7 – E11 filtreleriyle tedarik edilmektedir. İsteğe göre ön filtre, moleküler filtre veya H13 HEPA filtre eklenebilmektedir. CC2000’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilmektedir.

CC6000:

1000 m2’lik alanlara kadar kullanılabilen, sanayi tipi hava temizleme ünitesi olan CC6000 modeli, standart olarak 4’er adet F7, 2’şer adet E11 veya H13 filtre ile tedarik edilmektedir. CC6000’e, kanallarla dış ortam havası bağlanıp, dışarıdan gelen hava, çevrilip iç ortam havası olarak kullanılabilmektedir.

Share
1961 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.