logo

25 Nisan 2016

Samsung’dan kusursuz ısıtma performansı!

Samsung, DVM S serisi Sistem Klima ürünlerinde geliştirdiği ‘Akıllı Defrost’ teknolojisi ve yeni ‘Flaş Enjeksiyon’ özelliğiyle; çok düşük dış ortam sıcaklıklarında bile, üstün ısıtma performansı elde edilmesini sağlıyor.

İstanbul, Türkiye – 25 Nisan 2016 Samsung Electronics, üstün teknolojik yetkinlikliğini diğer tüm segmentlerde olduğu gibi; iklimlendirme ve klima sistemlerinde de inovatif yaklaşımla geliştirdiği ürün ve çözümleri pazara sunmaya devam ediyor.

Samsung, DVM S serisi ile sunduğu üstün özellikleri sayesinde birçok yapıdaki iklimlendirme gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılarken; sektöre yön veren ileri teknolojisiyle de yılın en soğuk günlerinde dahi üstün ısıtma performansı sunuyor.

Samsung’dan yeni bir teknoloji: Flaş Enjeksiyon

Yeni DVM S serisi dış ünitelerin önemli özelliklerinden biri olan ‘Flaş Enjeksiyon’ devresi; plakalı ısı eşanjörü, elektronik genleşme vanası ve ‘enjeksiyon portu’na sahip özel tasarımlı kompresörden oluşuyor.

Samsung yeni ‘Flaş Enjeksiyon’ teknolojisiyle çevreci R410A soğutucu akışkanını, Samsung üretimi kompresörlerin özel tasarlanmış ‘enjeksiyon’ portlarından scroll sıkıştırma bölümüne gönderilerek, optimum miktarda soğutucu akışkanın sistemdeki sirkülasyonunu sağlıyor. (Görsel 1)

samsung

Bu yeni teknoloji, iç ünitelerde yoğuşarak likit fazda dış üniteye dönen soğutucu akışkanın, elektronik genleşme vanası ve plakalı ısı eşanjörü vasıtasıyla kompresöre gaz ve likit 2 fazlı olarak ‘enjeksiyon portu’ üzerinden enjekte edilmesini sağlıyor. Gerçekleşen bu operasyon sonucunda kompresör sıkıştırma odasındaki sıcaklık düşüyor. (Görsel 2)

samsung

Böylece kompresör düşük dış ortam sıcaklığı nedeniyle , alçak basıncın çok düşmesi ve akışkan debisindeki azalmanın olumsuz etkilerini yenerek; yüksek miktarda soğutucu akışkanın sistemde sirkülasyonunu sağlıyor.

Yeni ‘Flaş Enjeksiyon’ teknolojisiyle Samsung DVM S sistemleri, düşük dış ortam sıcaklıklarında,ısıtma kapasitesini koruyor ve yüksek bir performans sunuyor.

Gereğinden fazla gerçekleşen defrost operasyonları, “Akıllı Defrost Teknolojisi” ile son buluyor

Havadan havaya değişken doğutucu akışkan debili (VRF) sistemlerin, soğuk dış ortam şartlarında dış ünite kondenserlerinde meydana gelen buz tabakası, ısı transferini azaltarak ısıtma performansının düşmesine neden oluyor. Bu durum -7°C ile +7°C arası sıcaklıklarda ve dış ortam nem miktarının yüksek olduğu koşullarda ise daha sık görülüyor. ‘Defrost operasyonu’ ile akışkan çevrimi tersine çevrilerek, buzun çözülmesi sırasında, iç ünitelerde de ısıtma kısa süreli kesintiye uğruyor. Defrost işlemi, sistemin büyüklüğüne bağlı olarak 5 ila 12 dakika boyunca sürebiliyor.

Samsung, geliştirdiği ileri kontrol algoritmaları ve sistem parametre ölçüm yöntemleri ile defrost mantığını da değiştiriyor. İç ünitelerin sağladığı ısıtmanın defrost nedeniyle kesintiye uğradığı süreyi kısaltmak üzere geliştiridiği yeni defrost algoritması ise; geleneksel faktörlere ek olarak kondenser hava direncini de dikkate alıyor. Bu sayede defrost operasyonunu başlatma kararı daha hassas şekilde alınıyor. (Görsel 3)

samsung

Geliştirilen bu yeni teknolji sayesinde, gereğinden fazla gerçekleşen defrost operasyonları da ortadan kaldırılıyor.

DVM S sistemleri, düşük dış ortam sıcaklıklarında, geleneksel defrost mantığına göre çalışan cihazlara kıyasla, %40 oranında daha uzun süre ‘kesintisiz’ ısıtma sağlıyor. (Görsel 4)

samsung

Etiketler: » »
Share
3306 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.