logo

Vaillant Türkiye’ye “Markalaşmış Kurum Kültürü” ödülü!

Vaillant Group Türkiye İK Biriminin, hizmet kültürünü ideal noktaya taşımak için 2015 yılında başlattığı “Değer veren, Destekleyen, Duyarlı İK” çalışmalarıyla elde edilen sonuçlar, şirkete “TMI Türkiye 2016 Proje Ödülleri”nin en prestijli kategorisinde ödül getirdi.

Isıtma ve soğutma sektörünün öncü şirketlerinden Vaillant Group Türkiye , “TMI Türkiye 2016 Proje Ödülleri” organizasyonu tarafından, “Markalaşmış Kurum Kültürü” kategorisinde birincilik ödülüne layık bulundu. Maslak Sun Plaza’da düzenlenen törende, ödülü Vaillant Group Türkiye IK Direktörü Nilüfer Birdal aldı.

Vaillant Group Türkiye

Kurumsal kültürü tarif eden İK Hizmetleri

Ödülün kendileri için büyük anlam ifade ettiğini ve bu prestijli ödülü almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Vaillant Group Türkiye IK Direktörü Nilüfer Birdal şu bilgileri verdi: “Bu proje için yola çıkarken, öncelikle kurumsal kültürümüzün kilit marka niteliklerini ifade edecek hizmet davranışlarını tanımladık. İK Birimi olarak, hizmet kültürümüzü ideal noktaya taşıyacak bir anlayışı kurguladık: ‘Değer veren, Destekleyen, Duyarlı İK ‘ nın yapıtaşlarını oluşturmaya başladık. Vaillant Group Türkiye’ye erişen herkesin akıl kadar kalbi de bulmalarını sağlamak için; şirket kültürümüzü hissedecekleri, markaya bağlanmalarını sağlayacak iletişim noktalarını şekillendirdik. Bütünleşik bir yaklaşım ile çalışanlarımızın markayla özdeşleşmesini sağlamaya çalışırken, adayların ise kurumsal markamıza ulaşmak için istek duymalarını istedik. Çalışanlarımız için sistemlerimizi, süreçlerimizi ve yönetim uygulamalarımızı şeffaflaştıran kitapçıklar yayınladık. Böylelikle, yönetim tarafından alınan tüm kararların ve yapılan faaliyetlerin kurumsal stratejinin belirleyicisi olan markaya karşı sorumluluğunu garanti altına almayı hedefledik. Markayı temsil eden, markayla bağdaşan hizmeti sunması için çalışanlara bilgi, ilham ve motivasyon sağlayarak sürece devamlılık kazandırdık.”

Ödüle giden yolda neler yapıldı?

Vaillant Group Türkiye 2015 yılında başladığı projenin sonuna geldiğinde, sosyal medyada sene başında açtığı Facebook ve Linkedin kariyer sayfaları 16.000 takipçi sayısını aştı. Kariyer sayfalarında yayınladıkları eleman ilanlarına yapılan başvuru sayıları, bir yılda 2-3 katına ulaştı. Gönüllü çalışanların desteğiyle başlatılan ve şirket içi memnuniyeti geliştirme programında, çalışanlardan gelen 50’den fazla önerinin 40’ı hayata geçirildi. Şirket içinde her yıl yapılan çalışan memnuniyet anketinde, 2015 sonunda 20 puan artış olduğu tespit edildi. Şirketteki sirkülasyon oranı %4 azalarak, piyasa seviyesine indi. Kurulan sosyal kulüpler ve sosyal sorumluluk projelerinde, çalışanlar gönüllü olarak etkili roller üstenmeye başladı. Hız verilen eğitim faaliyetleriyle, tüm yönetici ve çalışanların şirket markasıyla bütünleşmesi; oryantasyon programlarıyla yeni işbaşı yapanların şirket kültürüne uyumu sağlandı. IK ekibi, ‘İK Yollarda’ projesiyle tüm bölgeleri dolaşarak, çalışanlarla yakın ilişki kurdu.

Etiketler: »
Share
2774 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.