logo

27 Haziran 2016

WILO Fotoğraf Yarışması Beşinci Yılında Uluslarası Oldu

“Su, Dünyanın Her Karesinde” fotoğraf yarışmasında dünyanın farklı yerlerinden fotoğrafçılar yarışacak.

Pompa sistemleri sektörünün öncü firması Wilo tarafından, azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Su, Dünyanın Her Karesinde” fotoğraf yarışması, beşinci yılında uluslararası bir kimlik kazandı. Geçtiğimiz yıl 3.048 eserin katıldığı yarışma, bu yıl dünyanın farklı ülkelerinden fotoğrafçıların eserlerini kabul edecek. “Suyun Yolculuğu” temasıyla yapılan Wilo 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda başvurular 10 Eylül’e kadar devam edecek.

Wilo Uluslararası Fotoğraf Yarışması  Afişi

Dünyadaki en büyük pompa sistemleri markalarından biri olan Wilo, geliştirdiği ürünlerle suyu her alanda taşırken, azalan su kaynakları için de çalışmalar yürütüyor. Suya sahip çıkan Wilo’nun en önemli projelerinden biri olan fotoğraf yarışması, beşinci yılına çok önemli bir yenilikle girdi. Bundan önceki dört yılda Türkiye’de ulusal çapta düzenlenen “Su, Dünyanın Her Karesinde Fotoğraf Yarışması”, 2016’da uluslararası düzeye taşındı.

Düzenlendiği ilk yıldan bu yana fotoğrafçılık dünyasının çok ilgi gören etkinliklerinden biri olan yarışma 2016’da “Suyun Yolculuğu” temasıyla yapılıyor. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olarak düzenlenen yarışmanın başvuru süreci 10 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek.

Geçtiğimiz yıl 962 fotoğraf sanatçısı 3.048 eserle yarıştı

Wilo’nun 2012 yılından bu yana düzenlediği yarışmaya olan ilgi, geçtiğimiz yıl rekor düzeye ulaşmıştı. 962 fotoğraf sanatçısının 3.048 eserle başvurduğu yarışmada, dereceye giren ve sergilemeye değer görülen eserler, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında İstanbul’daki bazı alışveriş merkezlerinde sanatseverlerle buluştu. “Su, Dünyanın Her Karesinde” yarışmasına fotoğrafçıların ve sanatseverlerin gösterdiği yüksek ilgi, Wilo’yu yarışmayı uluslararası düzeye taşımaya teşvik etti.

2015 Yılı 1.lik Ödülü - Kemal Özkılıç - Çeltik Tarlası

Ödüller ve sergilemeler FIAP unvan başvurularında kullanılabilecek

Suyun hayatımızdaki önemini fotoğraf sanatının gücüyle yansıtan Wilo’nun 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (FIAP) onayı ile yapılıyor.

Etiketler: » »
Share
2312 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.