logo

22 Ağustos 2016

Wilo, Küresel Çapta Büyümesini Sürdürüyor

Pompa sistemleri sektörünün küresel lideri Wilo, Dubai’de yeni bir tesis kurmak için harekete geçti. Wilo, Dubai’de 8000 metrekarelik arazi üzerine inşa edeceği dev tesis ile Orta Doğu’daki pozisyonunu, Körfez ve çevresindeki ülkelere verdiği hizmeti güçlendirecek.

Wilo Dubai
Almanya’dan yola çıkarak dünyanın dört bir yanını kapsayacak şekilde genişleyen pompa sistemleri şirketi Wilo, 2008’den beri hizmet verdiği Dubai’de yeni ve büyük bir tesise geçiyor. 2017 yılının sonuna doğru tamamlanacak tesis sayesinde Wilo’nun bölgedeki müşterileri, kendi ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetlerden faydalanma fırsatı elde edecek.

Yeni tesiste, showroom, satış ofisi ve ileri teknoloji sistemlerle donatılmış depo alanının yanı sıra sektör ilgililerinin de eğitim alabileceği “Wilo Akademi” adlı bir eğitim merkezi de yer alacak. Wilo Akademi, bina teknolojileri, su yönetimi ve endüstriyel uygulama alanında eğitimleri ile sektöre değer katmayı hedefliyor. Wilo, Dubai’deki bu projesiyle ‘Pompanın çok daha ötesinde’ felsefesini kuvvetlendirmeyi amaçlıyor.  

Son yılların en gözde şehirlerinden biri olan Dubai’nin Orta Doğu’daki lojistik önemi ve ticari istikrarı nedeniyle söz konusu yatırıma imza atan Wilo, bölgede şu anda Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Umman, Kuveyt, Mısır, Yemen, İran ve Pakistan olmak üzere 10 ülkede faaliyet gösteriyor. Wilo, Dubai tesisi ile Orta Doğu’daki pozisyonunu, Körfez ve çevresindeki ülkelere verdiği hizmeti güçlendirecek.

Wilo, bugün Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 70 ülkede yerleşik kendi satış firmalarıyla faaliyet gösteriyor.

Share
2265 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.