logo

21 Eylül 2015

Wilo: “Santrifüj pompalarda önemli gelişmeler kaydedildi”

wilo

Türkiye İMSAD’ın Adana’da gerçekleştirdiği Sektörel Gelişim Toplantısı’nda “Binalarda Enerji Verimliliği ve Finansmanı” konusu ele alındı. Toplantıda konuşma yapan Wilo Özel Müşteri Müdürü Gökhan Uzuner, tesisat grubu yapı elemanlarının içerisinde en fazla elektrik tüketiminin pompa motorlarından kaynaklandığına dikkat çekti. Uzuner, “Enerji verimliliği konusunda santrifüj pompalarda önemli gelişmeler kaydedildi” dedi.

 Türkiye İMSAD, Anadolu Buluşmaları kapsamında düzenlediği “Sektörel Gelişim Toplantıları”na 3 Eylül 2015 tarihinde Adana Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıyla devam etti. Türkiye İMSAD ve Adana Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen toplantıda “Binalarda Enerji Verimliliği ve Finansmanı” konusu ele alındı. Sanayici, müteahhit, mimar, mühendis ve müşavirlerden oluşan sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar gerçekleştirirken, Wilo Özel Müşteri Müdürü Gökhan Uzuner de katılımcılara bir sunum yaptı.

Wilo_Turkiye_IMSAD_Sektorel_Gelisim_Toplantisi (2)

Uzuner, “Santrifüj Pompalarda Enerji Verimliliği ve Önemi” konulu sunumunda, tesisat grubu yapı elemanlarının içerisinde en fazla elektrik tüketiminin pompa motorlarından kaynaklandığına dikkat çekti. Pompalarda enerji verimliliğinin büyük önem taşıdığını belirten Gökhan Uzuner, enerji verimliliği konusunda son yıllarda santrifüj pompalarda önemli gelişmeler kaydedildiğini, sektörde önde gelen üretici firmalar tarafından tasarımları geliştirilmiş motor teknolojisi ile yüksek verimli pompalar üretildiğini ifade etti. Uzuner konuşmasını şöyle sürdürdü: “Avrupa ve Türkiye’de yürürlükte olan ERP yönetmelikleri ile yeni düzenlemeler getirildi ve enerji tasarrufu binaların vazgeçilmez ekipmanlarından santrifüj pompalar için de üreticilerinin en önemli önceliği oldu. Mevcut sistemler için enerji verimliliği çalışmaları ve pompa değişim projeleri ile iyileştirmeler yapılarak yüksek enerji tasarrufları sağlanıyor.”

Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar ile Wilo Özel Müşteri Müdürü Gökhan Uzuner’in konuşmalarının yanı sıra toplantıda ayrıca; Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Türkiye İMSAD Başkan Vekili ve İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut ile Şişecam Düzcam İş Ortakları Gelişim Müdürü Gül Pekışık, Demirdöküm Teknik ve Eğitim Müdürü Mustafa Balkan ve Tureeff Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Arif Ergin de konuşmaları ile yer aldılar .

Etiketler: » » » »
Share
3757 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.